Nyní je čas na modernizaci. Už to není otázka JAK by se organizace měly modernizovat, ale otázka JAK a KDE začít. S vydáním Visual COBOL 8.0 Micro Focus rozšiřuje desítky let zkušeností a investic do klíčových podnikových aplikací o nové možnosti, které vám umožní modernizovat stávající aplikace COBOL na platformách, na kterých záleží nejvíce, včetně cloudu.
Micro Focus oznamuje, že uvolnil do prodeje Visual COBOL® 7.0, další významnou verzi svého špičkového řešení pro vývoj a nasazení aplikací v COBOLu.

Tato nejnovější verze přináší mnoho nových funkcí podporujících vývoj aplikací v prostředí Cloud, nové nástroje pro analýzu kódu pro vývojáře a podporu nejnovějších operačních platforem.

Umělá inteligence nám může pomoci v boji proti Covid-19. V rámci této snahy jsme připravili tři volně dostupné aplikace, které pomocí umělé inteligence vyhodnocují vstupní snímky. Aplikace jsou dostupné na http://covid-19.mfservis.cz

S firmou Defekta NDT spolupracujeme na řešení, které dokáže automaticky vyhodnocovat RTG snímky výrobků na přítomnost materiálových a výrobních vad. V našem řešení využíváme různých neuronových sítí, které vyhodnocují vstupní obrazový materiál různými způsoby.

Umělá inteligence

Umělá inteligence je soubor softwarových a hardwarových technologií, který pomáhá automatizovat, zrychlovat, zpřesňovat, škálovat lidské kognitivní schopnosti (vnímání, rozhodování, uvažování). Jedná se o systém, který je schopen dosahovat komplexnějšího cíle (hraj šachy, parkuj, …).

Správa mobilních zařízení je sada postupů, které zahrnují registraci, správu, monitorování, aktualizaci, zabezpečení a odstraňování problémů s mobilními zařízeními, jako jsou smartphony, tablety, notebooky atd., V LAN i WAN, z centrálního umístění.

Správa IT aktiv se týká souboru obchodních praktik, které se podílejí na identifikaci, objevování, obstarávání, správě, sledování a likvidaci IT aktiv. To znamená mít centralizovaný pohled na veškerá aktiva přítomná v síti spolu s podrobnostmi o softwaru a hardwaru. Důkladný proces správy aktiv vám umožní provádět strategická rozhodnutí o pořízení nových aktiv, která budou zajištěna daty, což povede ke snížení zbytečných nákladů.

Desktop Central umožňuje provádění konfiguračních úkolů v operačních systémech rodiny Windows. S více než 20 předdefinovanými konfiguracemi mohou správci snadno provádět téměř všechny běžné činnosti IT správy. Webové uživatelské rozhraní umožňuje použití konfigurace na jednu nebo skupinu stolních počítačů pomocí výkonného filtrování.

Správa napájení umožňuje aplikovat schémata napájení, vypnutí spořiče obrazovky, vypnutí neaktivního počítače a snížení nákladů na energii.

Desktop central je produkt nadnárodní firmy ManageEngine. Desktop Central je jednotné řešení pro správu koncových bodů, které pomáhá při správě serverů, notebooků, stolních počítačů, smartphonů a tabletů z centrálního umístění.

Správa oprav je proces detekce, stahování, testování, schvalování a instalace nových / chybějících oprav pro všechny operační systémy a aplikace v síti. Správci IT často jen obtížně zajišťují bezpečnost IT prostředí, bez toho, aby pochopili, jak zranitelné jsou jejich systémy.

Software Deployment je proces vzdálené instalace softwaru na více nebo všech počítačích v síti současně z centrálního umístění. Software Deployment zahrnuje následující činnosti:

  • Vytváření a údržba aktuálních a připravených softwarových balíčků
  • Konfigurace cílových počítačů před instalací nebo odinstalaci balíčku
  • Instalace nebo odinstalování softwaru v cílových počítačích
  • Konfigurace cílových počítačů po instalaci nebo odinstalaci
  • Upgradování stávajícího softwaru